Interview se Sahrou Lysell, šéfdesignérkou barev u Ørgreen

Když před dvaceti lety začala Sahra Lysell spolupracovat se značkou Ørgreen, jednalo se tehdy o relativně neznámou firmu, která teprve začínala experimentovat s barvami. Dnes je Sahra šéfdesignérkou, která má na starost barevnou rozmanitost značky. Dostali jsme šanci si s ní popovídat o její neskutečně zajímavé práci.

Mohla byste nám říci v čem spočívá Vaše práce?

Jsem součástí týmu designérů, kteří mají na starost pouze barvy a barevné kombinace. Dá se říci, že moje práce je pouze o barvách. Přicházím s novými barvami, odstíny a barevnými kombinacemi, které pak používáme na naše obruby.

Jakou vážnost Ørgreen barvám přikládá?

Velkou vážnost! Když se podívám zpět do minulosti, ani ne tak vzdálené, pouze několik desítek let nazpět, měli ve Skandinávii muži  při výběru brýlí pouze dvě možnosti. Buď se jednalo o ryzí klasiku nebo šlo o nějakou šílenost. Nic mezi tím nebylo. Pak přišel Ørgreen a nabídnul mužům a nejen jim, barevné brýle, které byly určené jak pro ty, kdo chtěli takříkajíc klasiku, tak pro ty, v jejichž srdcích se skrýval rebel. Dnes už můžu říci, že se Ørgreen stal nejvýznamnější optickou značkou ve Skandinávii díky barvám.

Kde berete svou inspiraci?

Všude! Pro mě jsou barvy emoce. Proto je vždy začátek barevného výběru velmi zvláštní moment. Barvy a samotný design jsou neodmyslitelnou součástí našeho denního života i celé společnosti. Proto se dá čerpat inspirace úplně všude. Třeba když procházím v Kodani úzkými uličkami plnými barevných domků nebo když koukám na mexický film zářící barvami. Vždy mám ale na paměti, že naše brýle nesmí svého nositele omrzet, proto vždy uvažuji o barevných kombinacích v několika rovinách. Ne pouze v rovině emoční, ale také sleduji současný brýlový trh a hodně dám na svůj instinkt.

Jak byste popsala globální úspěch značky Ørgreen?

Ørgreen při navrhování brýlí zohledňuje kulturní rozdíly na celém světě,  proto je náš obchod skutečně mezinárodní. Například pro čínský trh jsme vybrali zlatou barvu s nádechem červené jako odkaz na historii čínského císařství. Na druhé straně Skandinávci preferují bílé zlato. Kromě těchto kulturních rozdílů se při návrhu barevných odstínů zohledňují i tóny pleti. Dnes mohou být brýle prostředkem podporující lidskou krásu a zároveň mohou dokonale nahradit  make-up pro zdůraznění očí.  Vlastně mohu říci, že mě svět make-upu  inspiruje.

Po etapě návrhu přichází etapa konceptu?

Ano, jedná se o mnohem techničtější fázi návrhu nové obruby, ale také se jedná o fázi nejzajímavější. Každá obruba prochází před dokončením asi stovkou samostatných procesů. Naše titanové obruby jsou ručně barvené “stříkané” velmi odolnými barvami, které splňují veškeré předpisy pro životní prostředí. Spolupracujeme s nejlepšími továrnami, které nám garantují vysoký standard u všech jednotlivých výrobních procesů, včetně barvení.

Jaká je vaše role ve fázi konceptu?

Velmi úzce spolupracuji s našimi továrnami a můžu tak pozorně sledovat vytvoření každé obruby. Moji spolupracovníci jsou vždy velmi trpěliví a jsou zvyklí mi posílat vzorky,  aby se každá barva stala skutečností. Často si určitě myslí, že jsem ta nejotravnější  žena na světě, ale nakonec jsou výsledky skvělé.

Co můžeme od Ørgreen očekávat v následujích letech?

Nabízíme svým nositelům barevný život. Úspěch společnosti je založen převážně na titanových obrubách, ale nedávno jsme začali pracovat také s klasickým acetátem, což nám otevřelo celou škálu nových možností, barevných schémat a kombinací. Ve více futuristickém duchu je provedena další kolekce – Ørgreen Quantum – prostřednictvím 3D tisků. Tato špičková technologie umožňuje vytváření polyamidových obrub kombinovaných s titanovými stranicemi.
 
 

 

 

Ørgreen oslavuje

Tento podzim vás Ørgreen zve k oslavě svého 20. výročí vzniku jako nejprominentnější značky Skandinávie. Dvě dekády tým Ørgreenu prosazoval vizionářský, novátorský a hranice posunující design slunečních a optických brýlových obrub, pevně zakořeněný v minimalistickém nordickém duchu a charakterizovaném stálým používáním nejlepší japonské zručnosti.

Ke zdůraznění tohoto důležitého momentu historie značky, uvádí Ørgreen na trh minikolekci brýlí. Tato kompaktní kolekce se vrací k několika ikonickým stylům.

Uvádí na trh dva unisex modely, dále jeden dámský a jeden pánský, pojmenované po čtyřech neodmyslitelných členech Ørgreen týmu: Gregers, Tobias, Sahra a Henrik, kteří stvořili příběh Ørgreenu posledních 20ti let.

Styly použité v této kolekci byly poprvé představeny v roce 2004 spoluzakladatelem a hlavním designérem Tobiasem Wandrupem. Charakteristicky otevřená stranice je inspirována křídlem automobilového veterána Cadillacu DeVille. Pro znovuuvedení byla modelům zmodernizována přední strana. Stejně tak je stranice ostřejší a užší.

Všechny obruby jsou vůbec poprvé dodávány ve 100% japonském titanu. Za pozornost stojí také titanová sedýlka, která doplňují minimalistický design Ørgreenu.

 

ØRGREEN Quantum Collection

Dánská brýlová značka představuje budoucnost

DNA dánského designového studia Ørgreen vždy spočívalo a nadále spočívá v používání fyziologických tvarů, unikátních konceptů a prvotřídních materiálů. Nyní pokračuje evoluce. Po světové premiéře v Paříži světlo světa spatřila nová kolekce značky Ørgreen nazvaná Quantum. Tato nová kolekce představuje odvážný krok do budoucnosti. Jedná se o další úroveň technologie použité v brýlovém designu. Unikátní je povrchová úprava materiálu a zejména je třeba si všimnout systému uchycení stranic, který je patentem a speciálně navrženým prvkem dánských brýlových designérů. 

U značky Ørgreen nehledají odpovědi na otázku jak bude vypadat budoucnost brýlového designu. Oni tu budoucnost sami vytvářejí. Vznikají tak prototypy, které se často stávají i výsledným produktem. Nejnovější prototyp, který se stal na podzim 2017 realitou, je kolekce Quantum nebo také kolekce “Q”. Ørgreen své “nové dítě” představil na pařížském Silmu a zájem byl obrovský. V nabídce je zatím asi 24 modelů v různých barevných kombinacích. 

59d2294a087d6_full

“Tato kolekce se zásadně liší od toho co jsme dosud nabízeli. Jde o nový vzhled obrub a také došlo k odklonu od stoprocentního použití titanu. Obruby jsou unikátní zejména svou povrchovou úpravou. Titanové zůstaly stranice a také tvary kolekce “Q” nesou jasné DNA naší značky, přičemž celkový vzhled je více technický” říká Henrik Ørgreen.

Načasování spuštění nové kolekce není náhodné. Ørgreen letos slaví dvacáté výročí svého vzniku a chce se do nového období odrazit novým produktem. Chce být velmi inovativní firmou, která udává trendy. Henrik Ørgreen poukazuje na to, že Ørgreen miluje čistý design, který je také základním kamenem dánského designu a architektury. Henrik srovnává také rozdíl mezi dánským a japonským přístupem při vývoji produktu. “Pokud přijdete v Japonsku s dvaceti úžasnými nápady, tak všechny nápady použijete pro jeden výsledný produkt. Pokud přijdete se stejnými úžasnými nápady v Dánsku, je pro jeden produkt použit jen jeden nápad z těch dvaceti.”

Technologie

U “Q” kolekce šlo od začátku o to vymyslet technologii zavěšení stranic. Nebo ještě lépe, šlo o to vymyslet jak elegantně a zároveň funkčně spojit brýlový střed s titanovými stranicemi. Spoluzakladatel značky Tobias Wandrup přišel před lety s takovou technickou koncepcí, která by zmíněné problémy vyřešila. “Cílem bylo vytvořit jednoduchý a čistý design, který řeší problém připevnění jednotlivých částí obruby bez použití šroubků, drátků, magnetů či lepidla a zároveň dovoluje snížit počet použitých dílů na absolutní minimum. Chtěli jsme to udělat jednoduše, ale jednoduché je vždy těžší”, dodává Henrik.

59d2294a152c9_full

Tým návrhářů se rozhodl, že veškerou práci by měly odvést brýlové stranice. Vznikl tak unikátní design, sestávající ze dvou částí. Přední konec titanové stranice tvoří asymetrická koule, která přesně zapadá do druhé části, otvoru v polyamidovém brýlovém středu. Prostor v polyamidu je vytvořen tak, aby na obou stranách, po vložení asymetrické koule, vznikl prostor, který není zvenku viditelný. Titanová koule pevně zapadne do prostoru 8-10mm velkého a následně je zajištěna třetí částí tohoto puzzle, který hlavici zajistí. Systém uchycení není zvenčí vůbec vidět a vše působí velmi čistě a jednoduše. 

Vše je vymyšleno a navrženo tak, aby byla zajištěna kvalita a funkčnost. Zodpovídáme za to, že systém bude fungovat jak má. Nejedná se pouze a koncept, který můžeme sledovat u konkurence, kdy můžete měnit barvy brýlového středu dle nálady. Jde o plnohodnotný produkt Ørgreen.

“Označení Quantum se nabízelo”, odpovídá Henrik na otázku jak vzniklo označení kolekce a pokračuje: “Quantum symbolizuje čistý dánský design a minimální prostor. Stejně jako je použit minimální prostor v ukotvení stranic v polyamidovém středu.” Obruby by tentokrát měly oslovit spíše mladší zákazníky, ale jejich tvary i barvy jistě zaujmou všechny, kteří mají rádi jednoduchý a čistý styl Ørgreen . 

Materiály

Použití “nového materiálu” představuje pro Ørgreen skok na neznámé a neprobádané území. “Posledních čtrnáct let jsme se zaměřili pouze na práci s titanem ve všech variantách a technikách. Skutečně jsme se do titanu zamilovali a tak nás úplně minula práce s ostatními materiály jako jsou acetát nebo dřevo. To se mění u kolekce Quantum, kdy je brýlový střed vyroben z polyamidu, velmi kvalitního produktu z rodiny nylonů. Ve srovnání s acetátem má polyamid několik výhod. Je velmi ohebný, pevný a může být vyráběn s velkou přesností. Polyamidový střed je spojen se stranicemi velmi jednoduše a na brýlová sedla je použit silikon. Myslíme si že polyamid je krok do budoucnosti. S polyamidem pracujeme už řadu let při tvorbě prototypů, ale teprve nyní jsme schopni zajistit jeho povrchovou úpravu v takové kvalitě, aby z něj mohla vzniknout celá kolekce” říká Henrik Ørgreen .

Ørgreen_Quantum_Closeup_01-683x1024

Navzdory všem inovacím zůstává jedna věc stejná: Ørgreen není značka, kterou prodává velké logo. Lidé si brýle Ørgreen kupují hlavně kvůli řemeslné kvalitě a provedení, ne kvůli celosvětově známému logu. Pokud se na nové modely “Q” podíváte zblízka, zaujme Vás provedení a uchycení titanové stranice pomocí koule bez toho, abyste hledali cool logo. Design Ørgreen je cool sám o sobě. Kolekce Quantum je nyní k dispozici v České Republice v Oční optice Žilka v Praze a v Jihlavě.

 

volně přeloženo z časopisu SPECTR

 

 

 

 

Příprava na kampaň podzim/zima ve stylu Ørgreen

Henrik Ørgreen nás v krátkém videu osobně zve k ochutnávce nové kampaně podzim/zima. Kampaň je pojatá jako pocta novým hudebním skupinám z let 70 a 80, ale moderním způsobem. To znamená focení je zasazeno do reálií současného nahrávacího studia. Pánské modely představuje už v kampaních Ørgreenu známý umělecký šéf dánského baletu Nikolaj Hübbe. Dámské modely pak předvádí dánská exkluzivní topmodelka Maja Krag. Henrik Ørgreen je známý svým precizním přístupem ke všemu co dělá. Takže pečlivě hlídá i focení pro novou kampaň. Vše musí být přesně dle jeho představ. Perfektní a hlavně Ørgreen.

 

Do nové podzimní kolekce patří několik úžasných modelů (Pioneer, The Professional, Banks, Hannah…), které jako výhradní dovozce této značky do České republiky představuje Optik Žilka (Praha, Jihlava).

Pioneer 644
Pioneer 644

 

 

4SEE Magazine v rubrice LENS CHECK představuje nové Ørgreen

V trendové magazínu věnujícímu se brýlovému designu 4SEE, vyšel editorial s fotkami nových modelů dánských ØRGREEN. Jedná se o model RIVER, který je specifický svou jemností a hlavně finálním zpracováním včetně povrchové úpravy, která jej řadí k dražším produktům značky. Obruba bere v potaz všechny aktuální trendy a na obličeji působí dynamickým a zároveň nonkonformním dojmem. V nabídce je celá škála barevných kombinací, které jsou pečlivě vybrány, aby dodaly obrubě ještě více jedinečnosti. Obrubu RIVER  a další si přijďte vyzkoušet do Oční optik Žilka v Praze a Jihlavě.

55f6aeaa013a4_full

 

orgreen_05

 

55f6aeaa01509_full

 

Ørgreen představuje sluneční kolekci v magazínu EYEWEAR číslo 14

Vyšlo nové číslo EYEWEARU 14, a mimo jiné obsahuje editorial nové sluneční kolekece značky Ørgreen, zejména modely Palma Lova a Stella Polaris.

Jako vždy nás čeká v magazínu na 224 stranách spousta krásných brýlí. Hlavní rubriky jsou tentokrát:

Nicolas Roseillier – We talk to the designer from John Varvatos
Lübecker Augenoptik – Colibri & Rheingans Retail Profile
Vintage Pages – Lee Yule & Christian Metzler
Collection Shoots – Face À Face, Colibris, FLEYE, Ørgreen

554b280062ebe_full

 

554b2c7e1119a_full

 

554b28502383d_full

Ørgreen dospěl a vrací se ke kořenům

V životě i v podnikání existuje jedna jistota. Sebevětší rebel a dobrodruh se v určitý moment dostane do bodu, kdy dospěje.

Pro Henrika Ørgreena, Tobiase Wandrupa a Gregerse Fastrupa byly v devadesátých letech smyslem života adrenalinové sporty a příslušnost k dánské alternativní kulturní scéně. V roce 1997 se tito tři “amigos” pustili bez jakékoli dřívější zkušenosti do tvorby brýlového designu i do samotné výroby brýlí. Jejich nadšení pramenilo zejména z přemíry nápadů a snahy přijít na trh s něčím novým a neokoukaným.

První kolekce, kterou nově vzniklá firma Ørgreen představila a zaujala odbornou i lajckou veřejnost, byly sluneční sportovní brýle. Uplynulo několik let a Ørgreen patří ke špičce dánského i světového designu. Obruby vyráběné z titanu, acetátu celulózy a polyamidu jsou dnes distribuovány do 42 zemí po celém světě (v České republice je nabízí Oční Optik Žilka s.r.o).

Henrik Ørgreen
Henrik Ørgreen

Divoké mládí

Příběh Ørgreenu nezačíná, jak by se mohlo zdát, na obchodních výstavách ani v oční optice. Příběh firmy začíná na skateboardové U-rampě v Kodani.

Píše se rok 1983 a mladík, který se na skateboardu pohybuje na rampě ve výšce tři a půl metru nad jejím okrajem je Henrik Ørgreen. Je to vytáhlý třináctiletý kluk, který zkouší nový trik. Klouže na skejtu po hraně a sleduje obrovskou propast pod sebou. Dnes je den, kdy Henrik poprvé zkouší nový trik. Stojí na okraji rampy na rukou a skateboard drží jako přibitý k jeho nohám. Vrátí se zpět na rampu a rychle se spustí na druhou stranu, kde se snaží o stejný kousek. Bohužel padá a ocitá se na zemi. “Nevadí,” říká si v duchu, možná to vyjde příště…

Henrikovy zkušenosti ze skejtu ho zásadně ovlivnily i pro budoucí práci a charakterizují koncept Ørgreen.

“Skateboard mě ovlivnil ve všem. Vnímal jsem všechno co se kolem něj dělo, celou tu úžasnou subkulturu. Nejdůležitější věc, kterou jsem si odnesl byla, že je všechno možné. Všeho lze dosáhnout, ale nic není hned, vždy je potřeba tvrdé práce. Pokud chcete udělat trik na rukou, tak je potřeba ho zkoušet nejmín čtyřsetkrát, než ho umíte a nebojíte se jej dělat. Nic nedostanete zadarmo. Pouze ti co mají talent jsou v mírné výhodě, ale bez tvrdé práce to nejde nikdy. Stejné je to také v podnikání a to si mnoho lidí neuvědomuje.”

Henrik se brzy začal o skateboardová prkna zajímat i z obchodního hlediska.Když mu bylo patnáct,  začal v polovině osmdesátých let dovážet do Dánska skateboardy od Tituse Dittmanna. O deset let později už jeho distribuční společnost podporovala řadu skateboardistů ze skandinávie a spolupracovala se špičkovými firmami ve svém oboru jako Etnies, DC Shoes, Shut Skateboards, Lib Tech Snowboards a také s kalifornským výrobcem lifestylových brýlí Arnette.

Kromě obchodu Henrik také organizoval kulturní akce a koncerty s mezinárodní účastí hvězd jako například Fatboy Slim.

“Hudba, kutura a akční sporty jsou nerozlučná trojice,” říká Henrik a dodává,

“Skateboardová kultura není jen o ježdění na prkně. Jen se podívejte kolik super lidí, kteří dnes vlastní respektovanou firmu nebo projekt, začínalo u skateboardu nebo je tato kultura nejak ovlivnila. Pro mně je to prostor, kde si každý vše vybudoval od základů. Všechno to bylo o muzice, kultuře, kreativitě a volném myšlení. To mi dalo opravdu hodně.”

Na stejné vlně

Přes skateboardový svět se Henrik dostal také ke svým obchodním partnerům, Tobiasi Wandrupovi a Gregersi Fastrupovi. Paradoxem je, že ačkoliv všichni žili toho času v Kodani, potkali se na mistrovství světa v U-rampě ve Švédsku. Slovo dalo slovo a zjistili, že mají společnou vášeň pro prkna všeho druhu a také jim není cizí v obchodu zariskovat. Gregers měl v té době také firmu na dovoz snowboardů a oba se stali velkými přáteli. Tobiase pak Henrik poznal na snowboardu v Alpách. Hned si názorově sedli a naladili se na stejnou vlnovou délku.

Rok 1997 znamenal pro Henrika velký obrat v jeho dasavadním relativně lukrativním podnikání v oboru adrenalinových sportů.

Zásadní moment nastal, když firma Arnette, kterou zastupoval, změnila majitele. “V tu chvíli ta firma ztratila srdce.”, konstatoval Henrik a začal se poohlížet po něčem jiném. Hledal nějakou novou výzvu. Chtěl začít dělat něco nového o čem neměl ani páru a do čeho by opět vložil své kreativní myšlenky. Jeden z jeho zákazníků, kterému dodával sportovní brýle ho neustále pobízel k tomu, aby začal produkovat své vlastní brýle. “Řekl jsem mu:”Rozhodně ne! S výrobou nemám absolutně žádné zkušenosti.” Nejdříve se tím moc nezabýval, ale ta myšlenka s ním cloumala čím dál víc…

Jdeme do toho

Henrik si zavolal své dva snowboardové kamarády do parku v Kodani, aby jim řekl o tom na co neustále myslí. Rád by se pustil do výroby vlastní značky brýlí. Tato idea u něj byla již velmi silná i přes to, že neměl žádné zkušenosti s optickým průmyslem. Věděl, že má velký cit pro design a cool barevné kombinace. Henrik jednoduše svým kamarádům oznámil. “Rozjíždím výrobu první skandinávské značky slunečních brýlí. Jdete do toho se mnou?” Pánové souhlasili a tak vznikla značka Ørgreen. Každý přinesl do firmy své zkušenosti. Tobias coby technický designer a Gregers s Henrikem pokračovali ve zkušenostech s prodejem brýlí, které nabrali u firmy Arnette.

Pánové se ze začátku moc nezabývali detaily. Ke všemu přistupovali tak, jak byli zvyklí ze snowboardového a skateboardového světa, metodou udělej si sám.

Proto zprvu moc neřešili materiály ani samotnou výrobu. Jejich odhodlání bylo dáno tím, že chtěli, aby se jednalo o ryzí dánský výrobek a dánský design. Nechtěli vyrábět brýle v Číně, jak bylo tou dobou u většiny výrobců obrub zvykem.

Bez kompromisů

Henrik použil všechny peníze, které dosud vydělal jako základ pro Ørgreen a začali hledat někoho, kdo jim brýle bude vyrábět. Zprvu neměl nikdo z nich zkušenosti s technickou kresbou, tak tvořili své návrhy z plastické hmoty. Tehdy nějak přišli na malou rodinnou ruční manufakturu v Rakousku. Postupně dohnali tohoto malého výrobce na pokraj šílenství, protože v továrničce jen s velkými obtížemi plnili čím dál bláznivější nápady mladých designérů. Henrik k tomu dodává,

Ørgreen C53
Ørgreen C53

“Nechtěli jsme dělat žádné kompromisy a pánové v Rakousku nás stáli mnoho šedivých vlasů, to mi věřte.”

Tou dobou spatřily světlo světa první modely Ørgreen. Jednalo se o sluneční plastové brýle. Nejvýraznějším modelem byl bezesporu C53. Jednalo se o sluneční brýli inspirovanou americkou Corvettou z roku 1956. Všichni tři se nikdy netajili tím, že jsou obdobím a designem padesátých let absolutně fascinováni. Po dvou letech opustili rakouskou výrobnu a začali spolupracovat s výrobcem v Itálii. Tam vznikly mimo jiné stěžejní modely značky, “Grant” a zejména model “Pearl”, který měla na sobě i dánská princezna Mary. O firmu se v té dobé sice více začala zajímat media, ale prodeje pomalu klesaly. Výroba se začínala prodražovat a zisk byl minimální. Jednoho dne Henrik svým partnerům oznamil, že je firma bez peněz. Je konec? Nebo ne…

Titan jako záchranný kruh

Všichni tři chtěli firmu zachránit a pokračovat ve svém snu – vyrábět dánské brýle. Bylo ale potřeba přijít s něčím jiným než doposud a odrazit se ode dna. Pánové se rozhodli, že začnou vyrábět dioptrické brýle. “Dnes víme, že to bylo to nejdůležitější rozhodnutí, které firmu zachránilo.” říká Henrik a pokračuje, “Dřív jsme si řekli, že nebudeme dělat žádné kompromisy, chtěli jsme dělat sluneční brýle, nakonec jsme se dohodli, že to zkusíme s dioptrickou variantou a vyplatilo se to. Rozjeli jsme v Itálii výrobu asi deseti modelů dioptrických brýlí převážně z acetátu.”

Když hledali inspiraci a nové materiály, došlo v Japonsku k velmi důležitému setkání. Setkali se s významným japonským obchodníkem Takanori Ashidou. Po rozhovoru s ním se rozhodli, že začnou s výrobou obrub s dvouvrstvého titanu, kdy by každá vrstva měla jinou barvu.

“Beta titan byl v našem podnikání bodem zlomu, a já jsem panu Ashidovi velmi zavázán. V roce 2003 jsme více než zdvojnásobili naše prodeje a další roky se prodej více než zčtyřnásobil.

Zásadní byl například model D-cut.”, konstatuje Henrik. Značka Ørgreen se tak postupně dostala mezi velké hráče brýlového designu, kde si našla pevné místo.

Ørgreen D Cut
Ørgreen D Cut

Zodpovědný růst

V roce 2014 Ørgreen zaměstnával tým 22 lidí se sídlem v historické budově v centru Kodaně. Prodeje značky zajišťuje síť asi 100 prodejců ve 42 zemích po celém světě.

“Dnešní situace firmy je už úplně jiná než třeba před deseti lety. Dnes plánujeme novou kolekci a strategii zhruba rok a půl dopředu. Laťka je nastavená hodně vysoko a nemůžeme si dovolit ji srazit dolů.” říká Henrik a pokračuje,” Pořád jsme realtivně malá firma, ale náš přístup je superprofesionální. Občas mě děsí myšlenka jakým směrem bychom se měli ubírat, abychom se nevzdali svých snů a myšlenek. Ekonomický růst je v pořádku, ale vždy si vzpomenu na slova Pabla Picassa: “Umělcem je každé dítě. Problém je jak zůstat pořád umělcem i v dospělosti.”

Dokáže se Ørgreen udržet na špici i v následujících letech? To ukáže budoucnost.

Ørgreen Pussy Galore 563
Ørgreen Pussy Galore 563

Ørgreen se více než deset let soustředil na dioptrické obruby. Poslední dva roky se snaží vrátit ke svým kořenům v segmentu slunečních brýlí. “Kruh se přípravou sluneční kolekce uzavírá, vracíme se zpět k tomu co jsme chtěli dělat původně. Sluneční brýle inspirované adrenalinovým sportem. Tentokrát jsou naše sluneční brýle mnohem propracovanější a profesionálněji zpracované. Stále hledáme další nové výzvy, takže vznikla nová kolekce sportovních brýlí pro zimní sporty.” Henrik se tak vrátil ke své vášni a zároveň přivedl do firmy jako nového produktového managera Jeffa Rieseho aka “Heshe”, který přinesl Ørgreenu 20 let zkušeností jako hlavní expert na brýle pro zimní sporty u firmy Arnette.

“Lidé se mě často ptají, zda je pro mě naše nová kolekce brýlí pro zimní sporty velkou výzvou a já jim odpovídám, že to výzva je, ale my máme “Heshe!” Pro mě to byl sen, který se stal realitou a jenom budoucnost ukáže, zda bude úspěšná,”

Ørgreen Tamok - Goggle T06
Ørgreen Tamok – Goggle T06

Sen tří kamarádů stále trvá a společně už ušli velký kus cesty. Dnešní  portfolio Ørgreenu stojí na ušlechtilých materiálech jako je beta titan, který tvoří základ a duši značky. Tobias i Gregers jsou stále na stejné vlně jako Henrik a celých 18 let co firma funguje zůstali přátelé.

Volně přeloženo z časopisu EYEWEAR

 

 

Ørgreen představil nové vizuály pro kampaň 2015

Na webu Ørgreen a všech jeho dalších informačních kanálech (Facebook, Pinterest, Instagram) se objevily nové vizuály pro kampaň 2014-2015. Pánové v Ørgreen Optics se dlouhodobě netají svou zálibou ve filmovém umění, které transformují do brýlových obrub. Vznikly tak skvostné kousky jako například obruby Marilyn, Oldman, Director´s Cut, Clash a spousta dalšich. Ve výsledku mají obruby Ørgreen svou duši a příběh, který jim dodává příslušnost k určité filmové situaci nebo postavě.

Stejnou cestou Ørgreen jde i v roce 2015 a celá kampaň by tentokrát měla mít jisté prvky z  francouzské kinematografie. Respektive by se měla dotknout filmu noir, francouzské nové vlny a možná trošku neobvykle by měla být doplněna o Shakespearovskou atmosféru. O tom co si pod těmito prohlášeními představit můžeme samozřejmě dlouze polemizovat. Jisté je ale to, že obruby mají opět jména filmových hvězd, filmových postav a jsou čím dál tím propracovanější a dynamičtější. Každému jejich nositeli připomenou, že má na obličeji něco, čím snadno osloví své okolí.

Všechny modely Ørgreen, i z předchozích kolekcí, vyvolávají vždy nějakou emoci a nejsou tudíž  jen nějakými brýlemi. Jsou něčím víc.

Pečlivě navržené tvary a hlavně barevné kombinace přesně a cíleně působí na obličeji svého nositele jako doplněk, který velmi jemně, ale zároveň velmi výrazně poukazuje na jedinečnost člověka, který se pro Ørgreen rozhodne.

Na novém vizuálním pojetí prezentace se podílel dánský fotograf Casper Balslev, kterému modelem stál již z minulé kampaně pro rok 2014 známý, umělecký ředitel dánského královského baletu Nikolaj Hübbe. Ženský element doplnila původně modelka, ale v současné době herečka Katharina Damm.

V kampani se objevují nové obruby Tilda, Ava, Drax a další. Všechny nové obruby z kampaně 2014-2015 jsou nebo v krátké době budou k dispozici v Optik Žilka v Praze a v Jihlavě. Prohládnout si je také můžete v náhledech zde.

Ava 533

 

ØRGREEN oznámil spolupráci s Claire Goldsmith

Claire Goldsmith spolu s dceřinou firmou Oliver Goldsmith Sunglasses a dánský výrobce designových brýlí Ørgreen vstoupili do nového obchodního partnerství. Dle tiskoveho prohlášení Henrika Ørgreena a Claire Goldsmith si každá společnost ponechá své vlastní jméno a identitu značky. Dojde pouze k propojení jednotlivých pohledů obou značek na současný brýlový design. Ørgreen se dle svých vyjádření podělí o zkušenosti, které získal zejména v technickém zpracování materiálů a také v oblasti distribuce. Na druhé straně budou stát tradiční značky Claire Goldsmith a Oliver Goldsmith Sunglasses. Jejich hlavní prioritou bude tvořit čerstvý a inovativní design.

Claire má  úžasný cit pro design a navíc má za sebou neuvěřitelné rodinné dědictví , řekl Henrik Ørgreen a dodává Jsme velcí fanoušci toho co představuje Oliver Goldsmith ve světě designu brýlí. Víme také, že se velmi zasloužili o definování brýlí jako módního doplňku.

“Značku jsme vybudovali od nuly a vše stálo pouze na našich myšlenkách, idejích a přesvědčení, že to budeme dělat dobře. Postupem času se z Ørgreen Optic stala vysoce ceněná a uznávaná globální značka. S Claire Goldsmith se už nějaký čas známe a sdílíme spoustu stejných hodnot. Proto jsme se rozhodli obě značky propojit a poskytnout si navzájem naše bohaté zkušenosti v oboru brýlového designu. V neposlední řadě chceme také pomoci zlepšit profil značky Claire Goldsmith a Oliver Goldsmith Sunglasses. Chceme, aby byly jejich produkty vnímány jako unikátní a luxusní a staly se respektovanou britskou značkou.”, říká Henrik

Claire Goldsmith k tomu dodává. “Henrik a já jsme přátelé už mnoho let. Vždycky byl neuvěřitelně inspirující. Ørgreen je značka, která, podobně jako ta náše, myslí dopředu a má podobně nastavené hodnoty. Obě společnosti představují skutečně jedinečné značky,  které jsou navíc spojené s našimi vlastními jmény. V žádném případě se nejedná o sňatek z rozumu, ale o organickou evoluci našeho přátelství. “