Unikátní spojení, které funguje

L.a.Eyeworks jsou proslulé svou fasinací barvami. Za více než třicet let svého působení na trhu vytvořily řadu ikonických modelů, které se staly nesmrtelné. Gai Gherardi je stále plná energie a je fascinující sledovat její snahu překonávat již nastavené hranice barevnosti, designového provedení a propojení materiálů.

U modelů l.a.eyeworks jsme zvyklí především na bohatou barevnou škálů obrub zejména z acetátu. V menší míře je použit kov nebo kombinace kovu s acetátem. L.a.eyeworks v těchto dnech představuje také limitovanou kolekci dvou svých ikonických obrub (Two Noons, Two Rays), které ve čtyřech barevných variantách navrhly společně s úspěšným designérem luxusních obrub Blakem Kuwaharou. Na světlo světa se tak dostává pouze 100 osmikusových sérií, které budou distribuovány u výhradních prodejců značky po celém světě.

 

 

Novinky l.a.Eyeworks

Novinky z kuchyně l.a.Eyeworks představené v Miláně jsou jedním slovem “okouzlující”. Jsou barevné, tvarově i materiálově propracované a na obličeji fungují jako by na něj odjakživa patřily.

Všechny tyto nové obruby si můžete pořídit v Optik Žilka v Praze nebo Jihlavě

Gottlieb

Gottlieb

Rhodes

Rhodes

Jasper

Jasper

Tupelo

585_lae_uvjj_tupelo_600x900

Cornwall

Cornwall

Redfish

Redfish

Tootie

Tootie

Ikona l.a.Eyeworks slaví 35 narozeniny

Jedna velká kapitola v brýlovém designu se začala psát před pětatřiceti léty ve Spojených Státech. V tu dobu otevřely Barbara McReynolds a Gai Gherardi na Melrose Avenue v Los Ageles svůj první obchod s brýlemi. Jejich prvotní ideou bylo nabourat zaběhnuté normy a klišé tehdejších brýlových obrub a snažily se poskytnout zákazníkům nové a provokativní tvary.

l.a.Eyeworks MelroseStore

I více než po třech desítkách let jsou L.A.Eyeworks stále soukromou firmou vlastněnou dvěma výjmečnými dámami, které mají světu stále co nabídnout. V současné době firma nabízí své obruby ve vlastních obchodech v USA a dále jsou k dispozici u nezávislých optik a butiků po celém světě, kde jsou vyhledávaným obchodním artiklem.

Přátelství Barbary a Gai se datuje od střední školy, kde se obě připravovaly na povolání oční optik. Už ve škole se snažily přemýšlet o tom, jak by mohly změnit zažité vnímání brýlí. Proto vznikla značka L.A.Eyeworks. Z Gai a Barbary se rázem staly návrhářky brýlí, které byly jiné a snažily se působit na lidi mnohem intenzivněji než to brýle doposud dělaly. Brzy se značka stala velmi oblíbenou pro své odvážné tvary, nápadité zacházení s materiálem a velmi živým až expresivním používáním barev.

Cab 027 027Velkou láskou Gai Gherardi a Barbary McReynolds vždy bylo umění a umělci obecně. Proto se rozhodly v roce 1981  pro svou kampaň vytvořit více než 200 portrétů tehdejších největších uměleckých celebrit v brýlích L.A.Eyeworks. Portréty jsou i dnes naprosto úchvatné a provokativní. Jejich černobílé provedení je navíc doplněno legendárním sloganem firmy

A face is like a work of art. It deserves a great frame. (Obličej je umělecké dílo a jako takové si zaslouží výjimečné brýle) Knihu, která je souborem těchto portrétů lze pořídit na oficiálním webu L.A.Eyeworks nebo je k nahlédnutí u nás v Optik Žilka.

Woo 086 086

Originální a nezamněnitelný design slunečních i dioptrických brýlí z dílny Gai a Barbary jsou výsledkem jejich vnitřní intuice a schopnosti riskovat. Dámy říkají,

Navrhujeme brýle tak, aby oslavovaly obličej, jeho rozmanitost a jedinečnost. Naše brýle jsou výsledkem záblesků naší představivosti kterou převedeme do reálného světa.