Zůstaňte v obraze ve světě trendů a inovací

Lidé, kteří vědí kde najít nejlepší brýlové produkty, mají již dlouho ve svých diářích zapsáno datum 6-9 Října. V těchto dnech tradičně otevře brány návštěvníkům a obchodníkům Pařížské Silmo a stejně tak jako se světla objektivů v období filmového festivalu v Cannes zaměří do tohoto města na Francouzské riviéře, tak se světla objektivů zaměří první říjnový týden na výstaviště Paris Nord Villepinte. Letošní Silmo bude velmi specifické. Jedná o jubilejní padesátý ročník výstavy a to slibuje velkolepý zážitek.

Veletrhu se zúčastní  asi 1000 vystavovatelů a k vidění bude více než 1400 značek. Všichni budou chtít ukázat světu svoje inovace na poli brýlové optiky, designu, techniky a materiálů. Silmo je ideální místo pro setkávání odborníků a obchodníků z oboru, který zažívá výrazný rozvoj. Proběhne zde také řada tradičních seminářů, přednášek a soutěží, které vždy vyplní obchodní aktivity prodejců a nakupujících (Trens by Silmo, Trends Forum, Silmo Academy, Silmo d´OR Awards a další).

SILMO 2017 PARIS NORD VILLEPINTE 6-9 ŘÍJNA

SILMO-2017-A4-ENG

Fiera Milano praskala ve švech aneb Mido2017

Poslední únorový víkend se celý optický a brýlový svět sjel na výstaviště Fiera Milano kousek od Italské metropole, aby se dohodly obchody, vybraly se nové kousky do obchodů a hlavně aby se šichni zase setkali na jednom místě. Vím, optických veletrhů je během roku spousta, ale Mido je z mého pohledu jedinečné a také to tak většina prodejců a obchodníků bere. Zkrátka pokud nejsi v Miláně na veletrhu, jako bys nebyl.

 

Letos se designová část opět rozrostla a bylo zapotřebí už tří pavilonů, aby bylo vše na svém místě. Jak jsem již psal v nadpisu tohoto článku. Veletrh praskal ve švech. Všichni se snažili oslovit své zákazníky novinkami a těch bylo opravdu hodně. Optik Žilka vybíral pro své obchody své tradiční značky a můžu jen pozvat všechny naše zákazníky a všechny ty koho zajímá opravdu krásná práce, aby neváhali a zašli se podívat do Optiky Žilka v Praze i Jihlavě.

WP_20170225_12_25_37_Pro

Mido bylo plné barev a úžasných tvarů. Nejde jednoduše charakterizovat nastolený trend, ale společným jmenovatelem u všech výrobců je návrat k odvážnějším tvarům a barevným variacím společně s vysokou kvalitou brýlí. Všichni výrobci do jednoho chtějí maximálně zaujmout provedením a snaží se probudit emoce na maximum. Tvary jsou rozmanité, výrazné s mírnou převahou kulatých brýlí. Jednoduše kulaté tvary jsou teď na pořadu dne. Opět jsme byli fascinováni z čeho lze brýle vyrobit. Každým rokem se objeví nějaký atypický materiál. Letos nás zaujaly brýle vyrobené z mramoru a velmi svěže se tvářily brýle, které šikovní mladí výrobci vyrábí zajímavým sendvičovým systémem z použitých snowboardů.

WP_20170225_15_10_08_Pro

Pokud bych měl závěrem shrnout pocity a dojmy z Mida 2017, tak budu jednoznačně výstavu hodnotit velmi pozitivně a brýlový a optický svět vykročil zdá se do nového roku pravou nohou. Se všemi obdivovateli kvalitních produktů se těšíme na shledanou v Oční optice Žilka.

Správné vykročení do nového roku – Opti 2016

I když to dlouho nevypadalo, tak konečně dorazila zima a napadl sníh. Sníh zasypal také mnichovské výstaviště, kde všem optikům, výrobcům brýlí a dalším lidem, kteří se pohybují kolem optického průmyslu začala sezóna. Mnichov přivítal výstavu Opti 2016 a tentokrát jsem si všiml několika změn oproti předešlým ročníkům.

CY2ALeTWwAEhEFr
Brýle vyrobené z vinylových desek

Tak zaprvé bylo všude spousta lidí. Ve výstavních pavilonech, ale take všude v uličkách, v průchodech mezi jednotlivými sekcemi, v bistrech, zkrátka všude. Vypadalo to, že lidé podnikající v oboru oční optiky se zase zajímají o novinky a chtějí se na vlastní oči přesvědčit co bude pro nadcházející období IN a co bude OUT. Opravdu nechci být falešným prorokem, ale pocit jsem z návštěvnosti výstavy měl opravdu velmi dobrý. A je vždy dobře, když se sejde najednou tolik obchodníků, kteři mezi sebou sjednají  spoustu obchodů. Ekonomika poroste a všichni se budeme mít dobře. Ano trošku jsem se nechal unést, ale v zásadě to takto funguje a snad se zvýšený zájem obchodníků o nové zboží přenese i na většinovou společnost, která pak bude více chodit do očních optik a nakupovat brýle.

Co se novinek a designu týče spousta vystavovatelů na Opti ještě nevyložila všechny karty na stůl. Opti je první větší prezentace produktů v novém roce a většina výrobců si nechává skutečně žhavé novinky až do Milána, které přichází pouhý měsíc po mnichovském veletrhu.

Novinka Lafont se sponkami na vlasy
Novinka Lafont se sponkami na vlasy

Obecně se dá říci, že většina výrobců se snaží pokračovat v tom co bylo úspěšné v minulém roce. Stále se objevují brýle z kvalitních přírodních materiálů jako jsou dřevo rohovina, papír ale vznikají také specialitky jako například brýle vyrobené z vinylových desek a jiné libůstky. Důraz je samozřejmě kladen na kvalitu zpracování a neotřelé barevné kombinace. Ale jak jsem již uvedl, na to opravdu nové si budeme muset počkat na konec února, kdy v Miláně začíná Mido 2016.

Prezentace sluneční kolekce v Lucerně

Už podruhé se Optik Žilka zúčastnil společenské akce v pražské Lucerně, kde svou novou kolekci představil módní salon JAROSLAVA. Značka JAROSLAVA se zabývá úpletovou módou specifickou pro náročnou klientelu, která má zájem o nadčasový styl čistoty designu, výraznou-kultivovanou barevnost a kvalitní zpracování.

Blahoslav Žilka a Eliška Živčáková v Lucerně
Blahoslav a Eliška  v Lucerně

V rámci dobrých vztahů s majitelkou salonu paní Jaroslavou Procházkovou jsme mohli doplnit prezentaci její kolekce o naše sluneční brýle Lafont a Ørgreen. Akce byla velmi příjemná a opět jsme se setkali s řadou zajímavých lidí nejen z módní branže.

Módní přehlídka salonu Jaroslava
Módní přehlídka salonu Jaroslava

Módní prodejní výstava GRACE’N’GLAMOUR

Módní prodejní výstava GRACE'N'GLAMOUR

Blíží se již sedmé pokračování akce zaměřené na módu a šperky, na které se také tradičně prezentuje i Optik Žilka s novou kolekcí slunečních i dioptrických brýlí. Tentokrát se akce koná v Novoměstké radnici na Karlově náměstí. Pokud si budete chtít prohlédnou nové trendy v brýlovém designu a popřípadě si i odnést domů nové brýle navštivte akci GRACE’N’GLAMOUR 14.5.2015 od 14 – 20 hodin.

 

Navštivte prezentaci designových brýlí Lafont a Ørgreen v Brně

Optik Žilka je oficiálním obchodním partnerem francouzské značky Lafont a dánského designového studia Ørgreen v České republice. S oběma výrobci špičkových designových brýlí z acetátu a titanu Optik Žilka spolupracuje řadu let a kompletní kolekce nabízí ve svých obchodech v Praze a Jihlavě.

Ørgreen Tilda 563
Ørgreen Tilda 563

Snahou Optik Žilka je vytvořit úzkou síť prodejců těchto značek v České republice a na Slovensku. Již nyní funguje spolupráce s několika významnými optikami u nás, kteří značku Lafont nebo Ørgreen mají ve svém portfoliu.

Optik Žilka si je vědom vysoké kvality nabízenýh brýlových obrub a uvědomuje si také fakt, že prodej takového produktu obnáší specifický přístup a zkušenosti. Proto se rozhodl předvést obě kolekce v Brně v sobotu 21.3. v jednácím apartmá Č.208 hotelu Holiday Inn u brněnského výstaviště. Cílem této prezentace je nechat české prodejce vyzkoušet si a na vlastní oči shlédnout obě kolekce a posoudit jejich kvalitu.

Je všeobecně známo, že produkty prodává jejich příběh. Je jedno o jaký produkt se jedná, ale pokud kupující zná okolnosti jeho vzniku a vše co se kolem něj děje, mnohem lépe se s takovým produktem ztotožní a je také schopen lépe akceptovat i jeho cenu. Příběh obou značek je zajímavý a naprosto odlišný. Lafont představuje francouzskou klasiku, která je na trhu již 90 let. Na druhé straně Ørgreen nabízí příběh tří mladých Dánů designérů, sportovců a také hudebníků, kteří našli zalíbení v brýlovém designu a na trhu se pohybují od roku 1997.

lafont

„Nic nedostanaete zadarmo. Pouze ti co mají talent jsou v mírné výhodě, ale bez tvrdé práce to nejde nikdy. Stejné je to také v podnikání a to si mnoho lidí neuvědomuje.“, říká dnes 44-letý Henrik Ørgreen

Lafont není masovou záležitostí. Každým rokem spatří světlo světa pouze 70 nových modelů.

„Každý rok sledujeme na všech výstavách a akcích nové trendy v materiálech , barvách  a texturách.“ – Thomas Lafont

Příběh Henrika Ørgreena a celé firmy Ørgreen najdete zde

Příběh rodiny Lafontů najdete zde

MIDO klepe na dveře

Čas plyne velmi rychle a za zhruba dva týdny se otevřou brány jedné z  nejdůležitějších prodejních výstav brýlového průmyslu MIDO v italském Miláně. Výstava v Miláně patří společně se SILMEM v Paříži k místům, kam soustředí všichni výrobci své nejlepší zboží a představují horké novinky.

mido4

Nový výstavní rok se otevřel v německém Mnichově hned v lednu a společně s anglickou výstavou 100% Optical v Londýně jasně ukázal co bude v roce 2015 hlavním prvkem v brýlovém designu. Jednoznačně se jedná o přírodní materiály všeho druhu. Spousta značek představuje brýle samozřejmě z acetátu, ale také z rohoviny či želvoviny. Naprostým hitem roku 2015 jsou dřevěné obruby, které se představují v nepřeberném množství a provedení. Pozadu nezůstávají ani další přírodní materiály jako jsou třeba papír či různé látky a další.

Dánský Ørgreen vždy přichází s několika novinkami, které doplní jeho široké portfolio titanových brýlí. Krásný a nevšední tvar má zejména obruba VISIONAIRE, která byla představena už v Mnichově, společně s obrubou OBSERVER. Podle Ørgreenu se u obruby Visionaire nechali inspirovat klasickými cvikry, které se běžně používaly v devatenáctém století. Cvikry nepotřebovaly stranice za uši a vyznačovaly se specifickou hrazdičkou, která spojovala obě očnice. Obruba Visionaire zdání cvikru navozuje.

Ørgreen Visionaire
Ørgreen Visionaire

Kalifornská l.a.Eyeworks opět představí řadu tvarově i barevně výrazných obrub, které se vždy stanou ozdobou svého majitele a čiší z nich pohodová šedesátá léta. Americká značka se poprvé letos představila v Londýně a hned ukázala novinky jako například obrubu CHESTNUT, která je charakteristická zejména už dříve použitou kombinací matného a lesklého acetátu.

l.a.Eyeworks Chestnut
l.a.Eyeworks Chestnut

Lafont už v Mnichově zaujal svou novou kolekcí a v Miláně představí například krásnou výraznou dámskou obrubu OSEE v nových barvách. Podívejte se také na Teaser kolekce podzim/zima 2015 s pozvánkou do Milána.

Lafont Osee
Lafont Osee

 

 

Začátek nové sezony 2015 obstará OPTI v Mnichově

Vypadá to, že patnáctý ročník výstavy OPTI v Mnichově bude důstojným vstupem do nové brýlové sezony 2015. Dle tiskových zpráv, které vydávají jednotlivé firmy to bude ročník výjimečný, plný novinek a překvapení. Nedávno jsem četl článek, ve kterém se autor zamýšlel nad tím, že nové tisíciletí by mělo technicky začít právě teď, začátkem roku 2015. Mělo by to tak být proto, že všechny mechanismy dvacatého století (společenské, ekonomické) měly ještě určitou setrvačnost, která doběhla právě letos a ne na přelomu tisiciletí. Jistou paralelu můžeme  samozřejmě najít ve sto let starých událostech z roku 1914, kdy také technicky skončilo devatenácté století a začalo století dvacáté.

Možná právě proto všichni cítí, že letošní rok bude v něčem výjimečný.  Stejný pocit mají také brýloví designéři a všichni co se brýlovým designem zabývají. Všechno tedy začíná druhý lednový víkend 2015 v Mnichově.

LAFONT – PIANA acetát připomínající kamufláž

 

Lafont-PIANA70361

Matthieu Lafont představí na OPTI pánskou, dámskou a dětskou kolekci. Mimo jiné bude mezi novinkami také  model PIANA. U této sluneční obruby, která se prezentuje jakýmsi maskováním, je krásně vidět jak nádherný může být acetát. Jeho transparentnost u PIANY vynikne mnohem více než bývá zvykem. Matthieu dodává, ” OPTI je pro nás velmi důležitou prezentací našich brýlí. Pro značku Lafont je neměcký trh jedním z hlavních odběratelů.

Götti – BABAR přírodní rohovina

 

Götti BABAR

Švýcarská značka Götti se chystá do Mnichova s novými obrubami z acetátu, titanu a hlavně se chystá představit novou kolekci rohovinových brýlí kám patří BABAR. Propracované jsou také acetátové obruby, které Götti nabízí vždy v několika barvách.

Velmi stylové jsou stále častěji používané hrazdičky jako například u modelu MARLOT.

 

Götti marlot

 

ROLF SPECTACLES – užijte si něco výjimečného

 

ROLF-evolved-wood-bijou

 

Rakouská designová značka Rolf  Spectacles je natrhu pět let a za tu dobu představila světu své jedinečné celodřevěné obruby. Letos své portfolio rošířila o další kolekci Evolved, kterou také představí na OPTI. Každá obruba Rolf  je vždy ručně vyrobená a opracovaná k dokonalosti.

Všechny cesty vedou 9.-11.1.2015 do Mnichova

 

Grace´n´glamour – tváří v tvář českým návrhářům a designovým brýlím

Grace´n´glamour ročník VI.

Rádi bychom Vás pozvali na již šestý ročník akce Grace´n´glamour. Jedná se o setkání mladých a talentovaných českých módních návrhářů a šperkařů se svými zákazníky a obchodními partnery.

Optik Žilka je tradičním účastníkem této akce.

Je jasné, že brýle už dávno nejsou pouze nutností, ale postupem času se staly ozdobou a módním doplňkem. Víme, že naši zákazníci módu a design sledují, proto jim chceme nabídnout prohlédnout si brýle i mimo naše obchody.

Rozhodli jsme se neprezentovat na grace´n´glamour celé portfolio brýlí Optik Žilka, ale chceme se vždy zaměřit na konkrétního designéra a značku. Minulý ročník jsme představili kolekci německé designové skupiny MYKITA a letos se zaměřímu na francouzskou rodinnou firmu Lafont.

Lafont patří k naprosté špičce v oboru a Optik Žilka je jediný prodejce v České republice, kdo nabízí ucelenou aktuální kolekci.

Brýle Lafont jsou navrhované přímo v Paříži a designérem není nikdo jiný než pokračovatel rodinné tradice Thomas Lafont. To dodává tvarům a barvám u lafonta francouzský šmrnc a autenticitu Paříže.  S Thomasem se bavíme vždy, když vybíráme nové brýle a pokaždé nás překvapí svým šarmem a zápalem do své práce. Když s ním mluvíte máte pocit, že na světě neexistuje nic jiného než úžasné brýle Lafont. Optik Žilka s Lafontem spolupracuje už řadu let a můžeme říci, že filosofii značky Lafont už známe. Našim přáním je naučit Lafonty nosit i českého zákazníka.

Pokud budete mít čas a náladu prohlédnout si krásné brýle, tak určitě navštivte 7. prosince  Grace´n´glamour v hotelu Mandarin Orinetal v Praze. Jestli vše dopadne dobře a nezasáhne nějaká vyšší moc, tak Vám své brýle představí sám Thomas Lafont, kterého jsme do Prahy pozvali.