Claire Goldsmith v Optik Žilka

Oční optik Žilka s.r.o. rozšiřuje svoje portfolio o další výjimečnou značku. V Praze Na Slupi a Masarykově náměstí v Jihlavě budou mít zákazníci možnost pořídit si jedinečné acetátové brýle britské návrhářky Claire Goldsmith.

Claire Goldsmith je výrazná osobnost brýlového průmyslu. Jedná se o pravnučku slavného návrháře Olivera Goldsmitha, který ovlivnil pohled na brýle a design ve dvacátém století. Jeho brýle jsou již dnes vnímány jako ikony, protože je nosily a prezentovaly nejzářivější hvězdy té doby. Grace Kelly, Michael Caine či Audrey Hepburn.

Katharine Hepburn a brýle Oliver Goldsmith
Katharine Hepburn a brýle Oliver Goldsmith

Brýle Claire Goldsmith se snaží posunout hranice vnímání brýlových obrub zase o kousek dál. Vždy se snaží podtrhnout individualitu svého nositele tak, aby byl výsledný dojem co nejlepší. To vše díky tomu, že se Claire už jako malá pohybovala v rodinné firmě svého pradědečka a nasála filosofii značky Oliver Goldsmith.

GOLDIE Indigo Nude
GOLDIE Indigo Nude

V roce 2010 se rozhodla, že se posune dál a založila pod svým jménem vlastní řadu acetátových obrub, které nyní nabízí ve svém portfoliu také Oční Optik Žilka.