l.a.Eyeworks

Jedna velká kapitola v brýlovém designu se začala psát před pětatřiceti léty ve Spojených Státech. V tu dobu otevřely Barbara McReynolds a Gai Gherardi na Melrose Avenue v Los Ageles svůj první obchod s brýlemi. Jejich prvotní ideou bylo nabourat zaběhnuté normy a klišé tehdejších brýlových obrub a snažily se poskytnout zákazníkům nové a provokativní tvary.

Gai Gherardi je šéfdesignerkou americké značky l.a.Eyeworks. Při každém setkání je vždy úžasná, plná energie a empatie. Letošní kolekce je opravdu k nakousnutí.

I více než po třech desítkách let jsou L.A.Eyeworks stále soukromou firmou vlastněnou dvěma výjmečnými dámami, které mají světu stále co nabídnout. V současné době firma nabízí své obruby ve vlastních obchodech v USA a dále jsou k dispozici u nezávislých optik a butiků po celém světě, kde jsou vyhledávaným obchodním artiklem.

 

Přátelství Barbary a Gai se datuje od střední školy, kde se obě připravovaly na povolání oční optik. Už ve škole se snažily přemýšlet o tom, jak by mohly změnit zažité vnímání brýlí. Proto vznikla značka L.A.Eyeworks. Z Gai a Barbary se rázem staly návrhářky brýlí, které byly jiné a snažily se působit na lidi mnohem intenzivněji než to brýle doposud dělaly. Brzy se značka stala velmi oblíbenou pro své odvážné tvary, nápadité zacházení s materiálem a velmi živým až expresivním používáním barev.

A face is like a work of art. It deserves a great frame. (Obličej je umělecké dílo a jako takové si zaslouží výjimečné brýle) Knihu, která je souborem těchto portrétů lze pořídit na oficiálním webu L.A.Eyeworks nebo je k nahlédnutí u nás v Optik Žilka.

Velkou láskou Gai Gherardi a Barbary McReynolds vždy bylo umění a umělci obecně. Proto se rozhodly v roce 1981  pro svou kampaň vytvořit více než 200 portrétů tehdejších největších uměleckých celebrit v brýlích L.A.Eyeworks. Portréty jsou i dnes naprosto úchvatné a provokativní. Jejich černobílé provedení je navíc doplněno legendárním sloganem firmy