Lafont

 

Lafont se pohybuje v oboru už téměř jedno století.  Za tu dobu se z malé rodinné firmy stala významná francouzská značka, která pronikla do milionů optických obchodů a butiků po celém světě. Obruby, které vyrábí jsou jedinečné, založené na tradičním vnímání designu. To je důvod proč se nedají srovnávat s žádnou další brýlovou značkou. Obruby mají nezamněnitelný francouzský rukopis, který je předáván z generace na generaci a nesnaží se nikoho kopírovat. To vše také díky tomu , že vlastníky jsou pouze členové rodiny Lafontů.

lamarque

Brýle se nevyrábí přímo v Paříži, ale v malém městečku Morbier nedaleko švýcarských hranic. Hlavními výrobními materiály jsou nerezová ocel, titan a acetát. Acetát je výjimečný svými vlastnostmi, které mu zajistily ve výrobě kvalitních designových brýlý pevné místo. Jedná se o materiál, který vzniká spojením dřeva a vláken bavlny, tedy naprosto přírodních produktů. Výsledkem je materiál, který je hypoalergenní, velmi jemný a velmi dobře zpracovatelný. Jeho další velkou výhodou je absorbce mnohem většího spektra barev a odstínů než jakýkoli jiný materiál. Díky těmto všem důvodům je acetát hlavním materiálem pro výrobu brýlových obrub nejen u Lafontů.

„To co obrubu dělá skutečně jedinečnou není její tvar ale jsou to její barvy.“ – Lafont

Lafont je dnes všude ve světě synonymem luxusu, třídního postavení, pařížské módy, rebelství, avant-gardy a kvality. Člověk, který nosí brýle značky Lafont svému okolí beze slova říká, že ví co je to luxus a francouzská kvalita. Není mu jedno co má na obličeji a ví, že s brýlemi Lafont je osobnost

Více informací o historii francouzské rodinné značky se dočtete v článku: UMĚNÍ UKRYTÉ V OBRUBÁCH LAFONT