Mykita

Společnost byla založena v Berlíně roku 2003. Snahou zakladatelů ( Moritze Kruegera, Philippa Haffmanse, Daniela Haffmanse a Haralda Gottschlinga) bylo uvést na trh ručně vyráběný produkt, který by se vyznačoval spojením klasického německého řemeslného provedení s nejmodernějšími výrobními metodami a použitím high-tech materiálů. Jako hlavní materiál byla zvolena nerezová plátková ocel, která je charakteristická mimořádnou ohebností a velmi špatně se láme. Tento materiál zajišťuje brýlovým obrubám mimořádnou pevnost a odolnost.

29-mykita-campaign-2016-lite-jais-02-rgb-300-01

“Od samého počátku jsme se museli z čiré nutnosti učit jak improvizovat a jak být vynalézaví ” ,říká Philipp Haffmans a pokračuje, “Naráželi jsme na řadu překážek. Žádná továrna nebyla schopna z našeho materiálu obruby vyrobit, protože se doposud naše nerezová ocel v brýlovém průmyslu nepoužívala.”

“Když jsme hledali pro naši společnost jméno, naší první volbou byla KITA. Jedná se o slengové označení školky (německy Kindertagesstatte), Do prostor bývalé školky jsme se v roce 2003 přesunuli a ta budova nás velmi inspirovala. Postupem času se název společnosti změnil na MYKITA.” – Philipp Haffmans

Bylo potřeba vymyslet a založit vlastní výrobu. Toto rozhodnutí má v důsledku obrovskou výhodu.  Společnost je v produkci brýlových obrub absolutně nezávislá. Vše je zastřešeno pod hlavičkou MYKITA House. Veškerá činnost počínaje designem, produkcí a veškerou komunikací se děje v MYKITA House v Berlíně.